Údolím Radotínského potoka

Tímto údolím rád jezdím na kole. Polovina trasy je po prašné cestě, ale polovina je po turistické trase, kterou často zaplaví potok. Takže trochu zábavnější terén:).

Mapa trasa Radotínský potokZačínám v obci Chýnice, kde se vydám po zelené turistické. Nejdřív vede po cestě, pak po louce a nakonec se změní v lesní pěšinu. Ta je místy docela bahnitá. Před Chotčí pak přijde první brod u protržené hráze. Nic velkého, v pohodě se dá přeskočit (ne ta protržená hráz, ale potok kousek nad ní).

Pokud máte dost času a chuť jít trochu do kopečka, podívejte se v Chotči ke kostelu. Je to moc pěkné místo. Pro geocachery: GC175ZB.

Dál pokračujte po červené. Na konci vesnice je mlýn U Veselých, kde je možné jít na prohlídku. Na potoce tu pak je pěkný vodopád. Následuje trochu nudnější pasáž po cestě mezi chatami.

U Kalinova mlýna je rozcestí s modrou, což je poslední možnost úniku z údolí, pokud je zrovna čerstvě po dešti. Dál se cesta dost křižuje s potokem a na louce pod skálou se občas suchou nohou projít nedá. Na druhou stranu je to zajímavý drsnější terén pěšky i na kole:).

Jeden z našich výletů tímto údolím si můžete prohlédnout na videu:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *