Tam a zpátky do Zastávky

Cyklovýlet podél Berounky do Nižbora, kde se nachází restaurace Zastávka Tomáše Hanáka. Pokud nechcete jako my jet přes kopec, cesta tam i zpět je stejná.

Mapa Beroun - Nižbor
Mapa Beroun – Nižbor

Nižbor je od Berouna vzdálen asi 10km. Na levém břehu je frekventovaná silnice, ale po pravém vede pěkná cyklostezka Po stopách Českých králů.

Auto jsme nechali v Berouně u autobusového nádraží a vyjeli proti proudu Berounky k lávce Na ptáku. Na jejím druhém konci je občerstvení a za ním do prava krátký prudký kopec. Jediný na celé trase.

Cyklostezka vede po asfaltu, uprostřed je úsek s užší cestou, ale s Croozrem jsme projeli vše pohodlně. U jezu v Hýskově se dá vykoupat. My si to nechali až po obědě nad jezem v Nižboru.

Až uvidíte nižborský most, odbočte doleva přes louku a přes benzínku na něj najedete. Po jeho překonání se před závorama dáte vlevo a přijedete k restauraci Zastávka hned vedle nádraží.
O tom, proč se Tomáš Hanák rozhodl bývalý železniční sklad proměnit v restauraci, si můžete přečíst na jejich webu. Jídlo, pivo i cheescake na závěr bylo moc dobré.

Cestou zpět je možné se vyšplhat po cyklostezce na Zdejcinu a přijet do Berouna zezhora, je to ale pěkný krpál.
Další možnost na malou změnu trasy je nejet přes lávku Na ptáku, ale pokračovat rovně. Vyšlapete malý prudký kopec a do Berouna přijedete kolem gymnázia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *