Cyklobusem k Čunčí hubě

Čunčí huba je vyhlášená trampská hospoda v Kytíně. Nevýhodou je, že je na hřebeni Brd, takže je opravdu za odměnu pro ty, kteří tam dojdou. Z údolí Berounky si lze trochu pomoct cyklobusem z Dobřichovic.

Mapa cyklobusem k Čunčí hubě
Mapa cyklobusem k Čunčí hubě

Cyklobus jede 3x dopoledne a 2x odpoledne od dobřichovického nádraží – viz aktuální jízdní řád. Můžete se nechat vyvézt do Černolic, Mníšku pod Brdy, nebo až do Kytína.

Z Černolic vede pěkná hřebenová cesta, na kterou se od zastávky cyklobusu dostanete po cyklostezce 8129 do mírného kopce.
Pak už budete kopírovat turistickou červenou přes rozcestí U Šraňku, přejedete silnici Řevnice – Mníšek pod Brdy a dostanete se ke Skalce. Pokud jste zde nikde nebyli, nebo už máte hlad, doporučuji se sem podívat. Je tu výhled na Mníšek, pěkný kostelík a bufet, kde si můžete koupit buřta a sami si ho opéct na ohýnku před ním. Cyklostezka kolem Skalky je nově vyasfaltovaná.

U rozcestníku Na rovinách se už držte jen červené turistické, projedete přes kytínskou louku do chatové osady, kde snadno najdete hospodu U Čunčí huby, nebo také U Dernerů. Řízek s bramborovým salátem a ke kafi jejich koláčky – mňam.

Čunčí huba

Pro zdatné cyklisty se po obědě otevírají krásné cesty na Brdech. Pokud táhnete Croozer, méně zdatnou manželku apod., jeďte na rozcestí Na soudném, odkud je to po zelené a cyklostezce 8130 z kopce do Haloun. V roce 2013 se cestou nacházela lesní restaurace Rochota, kde měli dobrou kávu i jídlo, ale majiteli tam chodilo moc lidí, takže zase zavřel:).
Další možnost občerstvení je tak hospoda U Zrzavého paviána v Halounech, odkud už jen sjedete do Řevnic na nádraží. K Paviánovi budete muset z cyklotrasy 8130 překonat brod, nebo potok objet přes vesnici.

Mapa hospoda U Zrzavého paviána
Mapa hospoda U Zrzavého paviána

Tip pro ty, kterým nevadí terénější vložka, neremcá jim část party a chtějí vidět mloka skvrnitého:)

Z Haloun se vydejte po zelené směr Řevnice, ale až minete poslední domy vesnice, držte se cestičky vpravo pod lesem (ale pořád na louce). Sjedete po louce z prudkého kopce k závoře, tu objedete a na blízké křižovatce se (po prohlédnutí jezírka) dáte vlevo dolů. Do Řevnice přijedete kolem lesního divadla po žluté turistické.

Mlok skvrnitý
Mlok skvrnitý

Pokud budete mít štěstí, uvidíte mloka skvrnitého.

Mapa z Haloun do Řevnic
Mapa z Haloun do Řevnic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *