Podél Berounky

Kolem řeky Berounky vede z Prahy do Berouna cyklostezka, kterou absolvujeme většinou na jaře pro rozježdění. Cestou je dostatek hospod a není tu žádný náročný terén.

Trasa je tak dlouhá, jak si ji uděláte. Podél Berounky jezdí vlak (trochu nespolehlivě, viz trať 171), takže si můžete výlet kdykoliv zkrátit. Z Prahy do Berouna je to asi 40km.

mapa-podel-berounky

Od Barrandovského mostu pojedete po asfaltové značené cyklotrase A1 přes Radotín (první hospůdky u cesty na dopolední pivo, kdo potřebuje) a Černošice. Ty prokličkujete přes část Mokropsy až k železničnímu mostu, který buď přejedete do Všenor, nebo se dáte po zbrusu nové (2014) cyklostezce přes osadu Stará řeka. Na železničák kouknete z výhledu a sjedete jediný výraznější kopec trasy (ne moc rychle, dole je hned hospoda, tak ať do někoho nevlítnete).

Výhled na železniční most Mokropsy
Výhled na železniční most Mokropsy

Po obou březích se dostanete do Dobřichovic, což je krásné městečko, kde doporučuji např. vinárnu La Fontana. Dejte si Aperol-Spritz :). Vedle je „pomník“, který připomíná, že zde byla naměřena nejvyšší teplota v ČR: 40,2°C.

Dál přes Lety a Řevnice do Zadní Třebaně, kde přes lávku překonáte řeku a po druhé straně se vydáte do Karlštejna. Bohužel tady vede cyklostezka po docela frekventované silnici (autobusy s turisty) a před Srbskem je silnice nepříjemně úzká.

Odměnou vám ale bude oběd v jedné z restaurací v Srbsku. Pokud jste byli rychlí a ještě nemáte hlad, nebo jste naopak byli pomalí a máte už jen žízeň, jeďte v Berouně do pivovaru kousek od nádraží. Jsou zde vystavené různé obrněné vozy a mají dobré pivo i jídlo. Nebo je tu vyhlášená burgrárna Black Dog Cantina. Kdo nemá dost, může si vyšlápnout na Městskou horu a podívat se na medvědy z večerníčku. Párky na nádraží vynechte, maso nikdy neviděly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *