Kolem raketové základny Klondajk

Základní výlet každého řevnického bajkera vede na vrchol Stožec. Nachází se tam bývalá raketová základna protivzdušné obrany státu. Dnes překážka, kterou cyklo i turistické trasy musí obcházet.

Mapa okolo Klondajku
Mapa okolo Klondajku

Trasa je dost jednoduchá. Vyšlápnete na Halouna, tam si dáte první pivo v hospodě U Zrzavého paviána a pokračujete po cyklotrase 8130 po asfaltce mírně do kopce. Nad Rochotama pak začnete podjíždět základnu (sešup doprava po 8129 a pak zase nahoru) až na Stožec. Tam je přístřešek, kde naberete síly na sjezd dolů.

Po červené turistické absolvujete trochu terénnější vložku přes kořeny a dojedete na Kytínské louky k Čunčí hubě, odkud se vracíte zase přes Halouna, nebo třeba přes Jezírko a Pišťák.

Kvůli kopci a části cesty přes kořeny, sem netahám rodinu a nejezdím tu s Croozrem:).

Jeden z našich výletů je zachycen v tomto videu:

Do základny jsme kdysi samozřejmě vlezli. Dokonce i s kolem (dírou v plotě). Projížděli jsme se po odpalovacích rampách, smáli se hromadám plastových kelímků (prý pozůstatku z technoparty) a došli až do přední části, která tenkrát byla ještě hlídaná. Nakoukli do pár hal – v jedné z nich si pamatuju tenisový kurt:). No a pak už nás vyhmátnul hlídač, který tvrdil, že máme štěstí, že zrovna není na obchůzce se psem (a v klidu si opravuje svojí Škodovku:). Tím průzkum skončil, protože nás vyhodil.

3 komentáře


    1. Dobrý den, všude jsem s dočetl, že se jednalo o PVOS (kromě brdy.org odkazovaného v článku, např. také Wikipedia). Je někde popsáno, že tomu bylo jinak? Díky

      Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *